S.S.S.

UYAP SIKÇA SORULAN SORULAR ve ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ

Uyap Doküman Editör Programını buradan indirebilirsiniz

Portal ve editör için gerekli java programını buradan indirebilirsiniz.

Uyap e-takip programını buradan indebilirsiniz.

Uyap e-takip programı için gerekli java programı (aynı anda iki java sürümünü çalıştırmak için diğer makalalere bakınız)

Çözüm: Java’nın kurulumunu denetleyiniz,  Tarayıcınızın güvenlik ayarlarını denetleyiniz.

Çözüm2- Başlat>ayarlar>denetim masası>general>settings>delete files adımlarını takip ederek javanın geçmişini temizleyiniz. Tarayıcınızın geçmişini temizleyiniz.

Çözüm3- …AppData\LocalLow\Sun\Java\ adresinde bulunan deployment klasörünü siliniz. (bu işlem sadece uzman kullanıcılar tarafından yedekleme akabinde yapılmalıdır.)

Çözüm: depo.kamusm.gov.tr adresine erişiminizi denetleyiniz. İnternet servis sağlayıcınızla görüşünüz.

Çözüm: Java(TM) Platform SE 6 U için sağ taraftaki açılır kutudan “İzin ver ve hatırla”  seçeneğini işaretleyip “Tamam” tuşuna basınız. Firefox bir dahaki güncelleme ihtiyacına kadar aynı izni istemeyecektir.

Çözüm: Resim göstericisinin tif formatlı belgeler için özel sayfa geçişi tuşunu araştırınız. Tiff formatlı resimler için uygun açıcı kullanınız.http://www.irfanview.com/ programını indirip kullanabilirsiniz.

Çözüm: Doküman editörünüzde sertifika seçimini otomatik olmaktan çıkartıp sertifikanızı elle seçiniz. Seçiminiz editör tarafından her zaman hatırlanacaktır. Editörü güncellediğinizde aynı ayarı yapmanız olasıdır.

Çözüm: Kanuni zorunluluktan dolayı özetleme algoritmaları değiştirilmiştir. Uyap döküman editörünün yeni sertifikanızı tanır hale getirilmesi için programın yeniden yüklenmesi gerekmektedir. Uyap Doküman Editör Programının yeni sürümünü buradan indirip kurabilirsiniz.