BASIN AÇIKLAMALARI

TÜM BASIN AÇIKLAMALARI
Başkan Tugay ŞAHİN

HERKES İÇİN ADALET, ADALET İÇİN AVUKAT!

İnsanlar devletten korkutuğu zaman, zorbalık.. devlet insanlardan korktuğu zaman, özgürlük vardır. // Thomas Paine...

BAŞKAN
Av. TURGAY ŞAHİN

devamı

TERÖRÜ LANETLİYORUZ...

AZİZ MİLLETİMİZE…

Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz.

Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz;

Düşer mi tek taşı sandın harim-i namusun,

Meğer ki harbe giden son nefer şehid olsun.

 

Dünyanın gözü önünde, uluslar arası güçlerin bir türlü terörist diyemedikleri hain örgütler tarafından düzenlenen menfur terör saldırısını telin ediyoruz.

Terör örgütleri savaşarak devleti yenmeyi düşünmezler. Amaçları devleti aciz göstermek, oluşturacakları korku ve panik ortamıyla halkı sindirmek ve günlük hayatı durdurmaktır.

Ülkemiz bu hain ve kalleş saldırı ile acıya bürünmüşken, “ama”lı, “fakat” lı açıklamalar; terör ve terörizm yerine başka noktalara dikkat çekme çabaları maksat böyle olmasa bile eylemin artçıları olarak büyük zarar vermektedir.

Kınama mesajlarındaki ikircikli tutum ve üslup eylemle amacına ulaşması mümkün olmayan terör örgütünü tam da istediği sonuca adım adım götürmektedir.Kınama mesajlarındaki ana eleştiri objesi aslında bu mesajların kime karşı olduğunu açıkça göstermektedir.

Bizler, hukuka ve adalete gönül vermiş avukatlar olarak, Ankara’da gerçekleşen son terör eylemini ve bir süredir güzel ülkemizi terörle teslim almak isteyen alçakların her türlü terör faaliyetlerini şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Şu karşımızdaki mahşer kudursa, çıldırsa,

Denizler ordu, bulutlar donanma yağdırsa,

Bu altımızdaki yerden bütün yanardağlar

Taşıp da kaplasa âfakı bir kızıl sarsar,

Şiddete mesafe koyamayan, terör örgütleri ve yancıları ile irtibatlarını bir türlü kesemeyen çevreleri de işlenen bu insanlık suçuna iştirak etmekle itham ediyor ve bir an önce kendilerine gelmelerini ihtar ediyoruz.

Legal görünümlü illegal çetelerin, örgütlerin “çevre birimlerine” dikkat çekiyor ve güvenlik güçlerimizi, adalet teşkilatımızı teyakkuza davet ediyoruz.

Dünya savaşları ile yok olmayan, yüzyıllar süren savaşlarda birliğini muhafaza eden, yedi düvele karşı dik duran Aziz Türk Milleti elbette bu saldırılar ile de yıkılmayacaktır. Moralimiz ve milli şuurumuz her zamankinden daha yüksek durumdadır.

Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;

Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;

Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz,

Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!

M.Akif ERSOY

 

Eylemde şehid olan vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına sabırlar ve yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Aziz milletimizin , her daim dik duran başı sağolsun.

Afyonkarahisar Barosu Başkanlığı