BASIN AÇIKLAMALARI

TÜM BASIN AÇIKLAMALARI
Başkan Tugay ŞAHİN

HERKES İÇİN ADALET, ADALET İÇİN AVUKAT!

İnsanlar devletten korkutuğu zaman, zorbalık.. devlet insanlardan korktuğu zaman, özgürlük vardır. // Thomas Paine...

BAŞKAN
Av. TURGAY ŞAHİN

devamı

SİVAS KONGRESİ 99 YAŞINDA

4 Eylül 1919 Tarihinde Sivas’tan Gür Bir Sada Yükseldi:

“Manda Ve Himaye Kabul Edilemez !”

Milli Sınırları İçinde Vatan Bölünmez Bir Bütündür, Parçalanamaz Ve Her Türlü Yabancı İşgal Ve Müdahalesine Karşı Millet Top Yekûn Kendisini Savunacak Ve Direnecektir Denilen Sivas Kongresi Milli Birlik Ve Bütünlüğümüzün Tartışılmaz Biçimde İfade Edildiği, Artık İstiklal Mücadelesinde Eyleme Geçildiği Bir Dönüm Noktası Oldu.

Bu Gün…

Batılı Emperyalistlere Göz Kırpan, “Onu Alma Beni Al” Pespayeliği İle Medet Uman, İstiklal Bilincini Yitirmiş Ve Bu Bilincin Temelini Oluşturan Milli Benlik Duygusundan Yoksun Zavallıları İbretle İzliyoruz.

Yokluk Ve İmkansızlıklara Rağmen Misak-I Milli’den Vazgeçmeyen O Çelik İrade, Bu Gün Bizi Teslim Olmaya Çağıran, “İtaat Et Rahat Et” Diyen Sefil Düşünceden Ne Kadar Farklı Ve Ne Kadar Büyük!

Yarın…

Tarih Sahnesinde Onurumuzla, Bağımsız Ve Güçlü Olarak Ayakta Kalacaksak Sivas Kongresinin Mesajına Bir Kez Daha Kulak Vermemiz Gerekiyor:

“Efendiler! Milletimizin Sizler Gibi Aydın Ve Millî Onuruna Düşkün İnsanları Manzaranın Elemli Karanlıklarından Umutsuz Olmadılar. Çünkü Onlar Bilirler Ki; Tarih Bir Milletin Varlığını, Hakkını Hiçbir Zaman İnkâr Edemez. Çünkü Onlar Kuvvetli Bir İman İle İnanıyorlardı Ki; Geçersiz Bir Örtü Arkasından Vatan Ve Milletimiz Aleyhinde Verilen Hükümler, Ortaya Sürülen Kanaatler Kesinlikle Geçerliliklerini Yitirmeye Mahkûmdurlar!”

Kongreye Başkan Olarak Seçilen Mustafa Kemal’in Hitabı, Bu Gün De Milletimiz Ve Devletimiz İçin Karanlık Senaryolar Yazan Kimi Çevrelere Ve Bunun Tesirine Girmeye Hevesli İşbirlikçilere Bir Mesaj, Bir Ültimatom Niteliğindedir.

Dün Fakr-U Zaruret Ve Güçlüklere Rağmen İstiklalimizden Ve Bütünlüğümüzden Zerrece Taviz Vermedik. Bu Gün De Verecek Değiliz.

Selam Olsun Sivas’a, Oradan Yükselen Asil Ve Onurlu Sese, Bu Hitabın Gereğini Kanıyla Canıyla Yerine Getiren Aziz Milletimize…

Ve Rahmet Olsun Her Türlü Engellemeye Rağmen Sivas’ta Bir Araya Gelen Soylu Kahramanlara, Refet Bele’ye, Rauf Orbay’a ; İlimizden Kongreye Katılan Hukukçu  Mehmet Şükrü (Koçzade) Ve Mülkiyeli Salih Sıtkı’ya(Kesrioğlu),

Elbette Ümitsizlik Ortamında Manda Fikrine De Sıcak Bakan Herkesi Tam Bağımsızlığa İkna Eden Mustafa Kemal’e…

Afyonkarahisar Barosu Başkanlığı