BASIN AÇIKLAMALARI

TÜM BASIN AÇIKLAMALARI
Başkan Tugay ŞAHİN

HERKES İÇİN ADALET, ADALET İÇİN AVUKAT!

İnsanlar devletten korkutuğu zaman, zorbalık.. devlet insanlardan korktuğu zaman, özgürlük vardır. // Thomas Paine...

BAŞKAN
Av. TURGAY ŞAHİN

devamı

SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

 

PKK/YPG türevi hain ve soysuzların şehit ettiği Yener Kırıkçı için düzenlenen cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir saldırı düzenlenmiştir.

 

Şehit cenazesi törenleri gibi, tüm farklılıklarımızı bir yana bırakarak sadece Büyük Türk Milletinin bir ferdi olarak birbirimize kenetleneceğimiz, tasada ve kederde birleşip kenetleneceğimiz bir ortamda gelinen nokta üzücü ve düşündürücüdür.

 

Tam da hain ve zalim terör örgütlerinin, PKK, PYD, YPG, DHKPC, DAEŞ gibi bizi bölmek ve birbirimize düşürmek isteyen satılmışların, emperyalizmin maşaları ve uzantılarının isteyeceği bu görüntü gerçekten bize hiç yakışmamıştır!

 

Vatanımızın, milletimizin, devletimizin ve bekamızın her türlü siyasi mülahaza ve kaygıların üzerinde olduğu, şehit kanlarıyla rengini bulan bayrağımızın altında düşmanı sevindiren manzaraların asla kabul edilemeyeceği aşikârdır.

 

Varsa bir kinimiz bunu vatan ve millet düşmanlarına yöneltmek, şehidimizin kanı ellerine bulaşan PKK ve yandaşlarına husumet beslemek gerekirken şehidimizin acısını paylaşan, ailesine taziye için orada bulunan CHP Genel Başkanına saldırmak hiçbir gerekçeyle izah edilemez, hafife alınamaz ve geçiştirilemez!

 

Milletimizi birbirine düşürmeyi amaçlayan veya bu neticeyi doğuran, kardeşi kardeşe düşman etmeye yönelmiş bu saldırıyı en sert biçimde kınıyoruz.

 

Bu vesile ile sevinçte ve tasada bir arada bulunan, her biri bir diğeriyle kardeş olan fertlerden oluşan büyük ve köklü bir millet olduğumuzu hatırlatıyor, dahili ve harici bedhahları sevindirecek bu menfur olayın bir an önce telafi edilerek yeniden birlik ve kardeşlik mesajları ile herkesi, hep birlikte kucaklaşmaya davet ediyoruz.

 

Saygılarımla.

Av. Turgay ŞAHİN

Afyonkarahisar Barosu Başkanı