BASIN AÇIKLAMALARI

TÜM BASIN AÇIKLAMALARI
Başkan Tugay ŞAHİN

HERKES İÇİN ADALET, ADALET İÇİN AVUKAT!

İnsanlar devletten korkutuğu zaman, zorbalık.. devlet insanlardan korktuğu zaman, özgürlük vardır. // Thomas Paine...

BAŞKAN
Av. TURGAY ŞAHİN

devamı

2018 ADLİ YIL AÇILIŞI

2500 Yıllık Devlet Geleneğimizin, 1200 Yıllık Medeniyetimiz Ve Yaklaşık 1000 Yıldır Bu Topraklardaki Hükümranlığımızın Temeli Adalettir. Adalet, Türk Milletinin Asli Karakteridir.

Devlet Ve Milletimizin Bekası Adalet Üzere Bir Yönetimdir.

Tarafsız Ve Bağımsız Bir Yargı Adaletin Olmazsa Olmazıdır. Yargının Meşruluk Kaynağı İse Özgür Ve Güçlü Bir Savunmadır.

Yargı, Maalesef Savunma Ayağından Çökmek Üzeredir!

Avukatlık Mesleğinin İtibarı Zedelenmekte, Savunmanın Gücü Eksiltilmektedir. Mahalle Marketleri Gibi Hızla Çoğalan Hukuk Fakülteleri Çoktandır Niteliklerini Kaybetmiş, Hukukçu Yetiştirmek Şöyle Dursun Hukuk Teknisyeni Mezun Etmekten Bile Uzağa Düşmüşlerdir. Hukuk Eğitimindeki Bu Kangren Öncelikle Avukatlık Mesleğinin Ayarını Bozmaktadır.

Hakim Ve Savcı Alımındaki Kriterler Peygamber Postuna Oturacak Hukukçuları Seçmek Ve Belirlemekte Elverişsiz Hale Gelmiştir. Sayıca Hakim Ve Savcı Eksikliği Giderilmeye Çalışılsa Da Kalite Maalesef Her Geçen Yıla Düşmektedir.

Hukuk Eğitiminden Başlayarak Yargı Sisteminin Adalet, Tarafsızlık Ve Bağımsızlık Kavramları Etrafında Yeniden İnşa Edilmesi Zorunludur.

“İnsanlar Devletten Korktuğu Zaman, Zorbalık.. Devlet İnsanlarda Korktuğu Zaman, Özgürlük Vardır”

Özgür, Aydınlık, Müreffeh Ve Onurlu Bir Gelecek İçin Adalet, Adalet İçinse Avukat Zorunludur

Yeni Adli Yılın  Devletimize, Milletimize Hayırlı Olmasını Diler, Adil , Tarafsız Ve Bağımsız Bir Yargının İnşası Ümidiyle Başta Siz Meslektaşlarımız Olmak Üzere Tüm Yargı Camiasına İyi Seneler Dileriz.